Heb jij schade geleden door deze weersomstandigheden? Dan is het belangrijk om de schade tijdig te melden.
Meld eerst bij je verzekeraar
Neem altijd eerst contact op met je verzekeraar (bijvoorbeeld via je brandverzekering of omniumverzekering). In de meeste gevallen zorgt je verzekeraar voor de vergoeding van de schade.
Melding bij het Vlaams Rampenfonds
Denk je dat je in aanmerking komt voor een tegemoetkoming via het Vlaams Rampenfonds? Dan kan je je schade melden via het e-loket van het Rampenfonds.
- Indienen kan tot en met 30 juli 2026
- Let op: een eerste aanvraag is nog geen aanvraag voor een vergoeding
Op basis van alle meldingen onderzoekt de Vlaamse Regering of de hevige regenval en hagel erkend kunnen worden als ramp. Pas daarna kan je eventueel een tegemoetkoming aanvragen.
Het is niet verplicht om een melding te doen om later een aanvraag te kunnen indienen, maar de meldingen zijn wel belangrijk om de impact van het noodweer te beoordelen.

